GENEL

Nazar Değmesin!

”Sakın ha Erdoğan’ın ipiyle kuyuya inmeyin kalırsınız içinde!”

Kemal Kılıçdaroğlu ile Meral Akşener, Millet İttifakı’nın ilk ortak mitingi için Denizli’de vatandaşların karşısına çıktı.

LİDERLERİN DENİZLİ MİTİNGİ!

KILIÇDAROĞLU’NUN KONUŞMASI

”Mazota, gübreye, ilaca, suya zam yaptılar… Çiftçi nasıl eski fiyattan nasıl satacak? Çiftçiye “sen zam yapmayacaksın” diyor, e çiftçi nasıl geçinecek? Hal esnafını terörist ilan ettiler, manavı, vatandaşı terörist ilan ettiler.”

‘EYT’lere “türedi” dediler. Kendi vatandaşına “türedi” diyen bir cumhurbaşkanı örnek gösterin bana.”

Suriyelilere para var, çiftçiye neden para yok.

”Çiftçinin yasalardan kaynaklanan bir hakkı var. Milli gelirin en az yüzde 1’i oranında çiftçiye yardım edilir, 2018 rakamı 26 milyar lira. 14 milyar lira eksik verdiler. Çiftçi kardeşime soruyorum, oyunu kullanırken elini vicdanına koy. ‘Benim 14 milyarımı kime verdin?’ diye sor. Suriyelilere para var, çiftçiye neden para yok.”

O kuyruk varlık kuyruğu olsa gece sarayında yatamaz, sabah gelir kuyruğa girer.

”Domates, biber kuyruğu varlık kuyruğu oldu. En büyük varlık kuyruğumuz işsizlik kuyruğu oldu. 1000 kişilik işe 40 bin kişi başvuruyor. Bundan büyük varlık kuyruğu var mı? Sizinle alay eden kişiye sandıkta ders verin. O kuyruk varlık kuyruğu olsa gece sarayında yatamaz, sabah gelir kuyruğa girer.”

Tefeciye 16 yılda ödedikleri faiz 149 milyar lira.

”Çiftçiye, emekliye, EYT’lilere, işçiye, asgari ücretliye para yok… Ama şu rakamı unutmayın: Londra’daki bir avuç tefeciye 16 yılda ödedikleri faiz 149 milyar lira. Bunlara göre faiz haram değil.”

”Sarayda oturur, kilosu 4 bin TL’lik çay yudumlarsın, vatandaşa gelince “gül gibi geçineceksin” dersin.”

”Kürkte vergiyi sıfırladılar, erkekler giderken eşinize mutlaka bir kürk götürün. Aklınız alır mı ya? Musluğu açarken 5 çeşit vergi, elektriği açarken 4 çeşit vergi ödüyorsun. Çocuğa mama alırken, dolmuşa binerken vergi ödüyorsun. Kürk alırken vergi yok. Niçin? Saray sosyetesinin kürke ihtiyacı var.”

17 yılın sonunda bu milleti soğan kuyruğuna mahkum ettiler

”17 yıldır tek başlarına ülkeyi yönetiyorlar, istedikleri kanunu çıkardılar, istedikleri kişiyi tayin ettiler… Nasıl oldu da 17 yılın sonunda bu milleti soğan kuyruğuna mahkum ettiler? AKP’ye oy veren kardeşlerime sesleniyorum: Oy verdiniz, tek başına iktidar yaptınız, her türlü imkanı sağladınız, kendi vicdanlarınıza sorun. Nasıl oldu da bu ülkenin insanı 17 yıl sonra gelir de soğan kuyruğuna girer? Bu soruyu kendinize sorun.”

Ders vereceğiz. 

”Cennet gibi bir ülkede cehennemi yaşıyoruz. Bu memleket bunu hak ediyor mu? Sandığa giderken çocuklarımız, vatanımız için gideceğiz. Vicdanımıza soracağız. Türkiye’yi bu hale düşürenlere bir ders vereceğiz.” 

Bizim işbirliği demokrasi işbirliği,

”İyi Parti’yle işbirliğimiz özel bir çıkara dayalı bir işbirliği değil. Bizim işbirliği demokrasi işbirliği, vatanımızın işbirliği. Biz bu ülkenin huzuru, güzelliği, çıkarı için mücadele ediyoruz. Bizim mücadelemiz millet mücadelesidir, güzel görkemli Türkiye mücadelesidir! Herkesin işi, herkesin aşı olsun mücadelesidir, her evde tencere kaynasın mücadelesidir.”

Bizim mücadelemiz Mustafa Kemal Atatürk’ün çağdaş Türkiye mücadelesidir. Hepiniz için mücadele ettiğimizi asla unutmayın.

AKŞENER’İN KONUŞMASI

”Erdoğan’ın terörist dediği Denizliler nasılsınız? Evine ekmek götürmekten başka derdi olmayan teröristler iyi misiniz? Şakası bile ne kadar acı değil mi… Bu ülkenin cumhurbaşkanı çıktı CHP ve İYİ Parti seçmenine ‘terörist’ dedi. 18 milyona yakın seçmene terörist diyen bir cumhurbaşkanı. Bunun ne kadar acı, ne kadar çirkin, ne kadar kötü bir tanımlama olduğunu biliyorsunuz. Bu arkadaş kutuplaştırarak, birbirimizle dövüştürerek, düşman eden politikayı 17 yıldır sürdürüyor.”

Ben seçmenlere sesleniyorum: Sizler bu ülkenin vatansever kardeşlerisiniz, sakın ola ki bu arkadaşın sözlerine aldanıp bir kalp kırmayın. 

Şımardılar, şımardı, kibirlendi,

”Bu bir yerel seçim, siz muhtar, belediye meclis üyesi, belediye başkanı seçeceksiniz, Türkiye’yi yerel seçimlere mehter marşı eşliğinde savaşa götürüyormuş gibi olan dili cezalandıracaksınız. Şımardılar, şımardı, kibirlendi, sizin içinizden çıktığını iddia etmişti ama 300 korumayla geziyor, helikopterle geziyor.”

Kibirlenme senden büyük Allah var.

”Göreceksiniz 1 Nisan’dan itibaren elektrik, mazot, doğalgaz zammı geri gidecek. EYT’lilere türedi dediğine pişman olacak. Sayın Kılıçdaroğlu neler olduğunu anlattı Türkiye’de. Kulaklarını çekerseniz 1 Nisan’da seçmen veli nimet olacak.” 

3600 ek gösterge!

”Kulaklarını çekmezseniz, zam furyasının altında inim inim inleyeceksiniz. Şimdi, polis arkadaşlarımızın ilk 3600 ek göstergesini söyleyen bendim. Kendisi çıkardı 3600’ü memurlara. Ne oldu unutuldu? O ek gösterge nasıl çıkacak göreceksiniz.”

 Tank Palet fabrikasını Katarlılardan geri almak için 500 milyon dolarlık uçağını sat

”Cumhuriyetin tüm varlıklarını sattılar, yerine koymaya kalksanız 300 milyar dolara yerine koyamazsınız. Sayın Erdoğan’a bir teklifim var; Şöyle bir durum var… O Tank Palet fabrikasını Katarlılardan geri almak için 500 milyon dolarlık uçağını satsın. Millet olarak biz o fabrikanın en iyi çalışması için her türlü katkıya hazırız. Ben 3 aylık emekli maaşımı hemen bağışlayacağım söz.” 

Damat 2,5 milyona istihdam yaratacağını söyledi. Kapanan fabrikaların yerine fabrika kurulmadığına göre bu istihdam nasıl sağlanacak?

BEKA!

”Bu beka beka lafı da çok iyi. Nereye koysanız oraya oturuyor. Koltukların bekası sanmıştım ben ilk. Birbirlerine söylemedikleri söz kalmadı bu vatandaşların. Seçmen bu liyakarlığı kabul etmedi. Sonuç itibarıyla “beka meselesi” sebebiyle demek zorunda kaldılar. 17 yıldır ülkeyi sen yönetiyorsun, eğer ülkede bir beka meselesi varsa sebebi sensin.”

Varlık kuyruğu!

”Varlık kuyruğuna gelirsek… İstanbul’un Ankara’nın canı can Denizli’nin değil mi? Ama içine elektriği, mazotu, ilacı, doğalgazı koyun. Çiftçinin hak ettiği ama alamadığı parayı koyun. Terörist ilan ettiğiniz çiftçinin malını koyun. Terörist olmayan insan kalmadı bu ülkede. Herkes kötü, sen iyisin. Bütün bu dilin bitmesi için, bütün bu azarlamanın ortadan kalkması için bu kulağı çekin, öyle bir çekin ki karşınızda hazır ola geçsin.”

Sayın Kılıçdaroğlu’na teşekkür ediyorum.

”Biz bir ittifak yaptık CHP ile, çok bozuldular buna. Biz mezar, pazar karıştırmıyoruz… İkimiz de ayrı tüzel kişiliği olan siyasi partileriz. Herkesin huzurunda sayın Kılıçdaroğlu’na teşekkür ediyorum. Önce partiyi kuramaz dediler kurduk, seçime giremez dediler, demokrasiye çok büyük bir katkı yaptı CHP ve seçime girdik, bir ittifak kurduk, eğer mecliste bu güç birliği olmasaydı EYT’lilerin sesini kim duyacaktı? Muhalefeti güçlendirdiğinizde sesiniz güçlenir.”

Erdoğan’ın ipiyle kuyuya inmeyin !

”Mezara kadar işbirliği yapıyoruz diyorlar, demek ki siyasi partilerden biri birine dahil olacak. Küçük ortağa seslenmek zorundayım: Sakın ha Erdoğan’ın ipiyle kuyuya inmeyin kalırsınız içinde!”

Bizim için Türkiye’de yaşayan 81 milyon azizdir. Tek ölçümüz nüfüs cüzdanımız.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top