GENEL

Oy sayımında problem yok, oy atımında var!

”Suriyelilere oy kullandırma iddiaları için şunu söyleyebilirim. Öyle birşey yok. Hepsi kontrolümüz altında sahte seçmen yok, mükerrer seçmen yok, ölü seçmen yok”

Yüksek Seçim Kurulu’ndaki CHP temsilcisi Av. Mehmet Hadimi Yakupoğlu

Yakupoğlu:‘Yerel seçimlerde, sayımda bir problem olmadığını söyleyebilirim, ittifaklardan ötürü oy kullanmakta problemler yaşanacak.’

Mehmet Hadimi Yakupoğlu:  ”Mesela Bağcılar’da biz aday çıkarmadık. Şimdi Bağcılar seçmeni sandığa gittiği zaman belediye başkanı ve ilçe belediye meclis üyesinde CHP’yi görmeyecek, altı ok olmayacak oy pusulasında.”

Yakupoğlu: ‘‘Şimdi seçmen sandığa gittiği zaman Mesela, Büyükşehir belediye başkan adaylığında İYİ partiyi görmeyecek. Yani CHP’li seçmen büyükşehirde İmamoğlu’na, ilçede de İYİ partinin belediye başkan adayına, İYİ partinin belediye meclis üyesine verecek veya başka bir yerde de İYİ partili seçmen gidecek İmamoğlu’na verecek bu sefer ilçe belediye başkan adayı ve meclis üyeliğinde CHP’ye verecek. Yani vermesi gerekir ittifak olabilmesi için verir mi bilemem.”


Yüksek e birşey yok.Seçim Kurulu’ndaki CHP temsilcisi Av. Mehmet Hadimi Yakupoğlu :

”Suriyelilere oy kullandırma iddiaları için şunu söyleyebilirim. Öyle birşey yok. Hepsi kontrolümüz altında sahte seçmen yok, mükerrer seçmen yok, ölü seçmen yok ama son 10 gün ölecek olan seçmen var. 23 Mart’tan 31 Mart’a kadar ölecek olanlar Allah rahmet eylesin seçmen listesinde ölü seçmen olarak görünecekler. Ona da yapacak bir şey yok zaten.

”T.C. vatandaşı olan Suriyeliler oy kullanacaklar tabii. Her zaman da kullandılar sorun yok.”

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top
%d blogcu bunu beğendi: