Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından açıklanan kurallara göre; Seçim süresince -Kamu hizmeti görülen bina ve tesislerde, propaganda yapılması yasak...''

Ortaokulda seminer adı altında AKP’nin seçim çalışması yürüttüğü ortaya çıktı…  

Yer Karşıyaka Örnekköy Mahallesinde bir Ortaokul ve AKP seminer adı altında seçim çalışması yaptı!

1 mart saat 14.00’te Örnekköy mahallesindeki Şehit Ahmet Oruç Ortaokulunda, ders saatleri içerisinde “Finans ve Sigorta yönetimi” ismli bir seminer gerçekleştirildi.
Seminer salonu AKP bayraklarıyla donatıldı ve etkin bir seçim çalışması yürütüldü. Bu etkinlik esnasında okuldaki öğrenciler salonda bulunuyordu!

Bir veli: ”AKP’nin seçim çalışması nasıl yapılabiliyor? Devlet memurlarının devlet kurumlarının bu kadar yakından bir şekilde siyasi bir partiyle ilişkilenmesi zaten yasak. Ders saati içinde bir taraftan eğitim devam ederken bir taraftan da AKP bayraklarıyla donatılmış okulun seminer salonunun önüne stant açıp katılımcılara hediyeler dağıtması ne kadar doğru”

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından açıklanan kurallara göre; Seçim süresince -Genel yollar üzerinde, -Mabetlerde, -Kamu hizmeti görülen bina ve tesislerde -İlçe seçim kurullarının gösterdiği meydanların dışında toplu olarak sözlü propaganda yapılması yasak…

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: