GENEL

TÜSİAD Yönetim Kurulu Yeni Başkanı Simone Kaslowski

TÜSİAD’ın Yeni Başkanı Simone Kaslowski Kimdir?

TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Simone Kaslowski, yeni Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçildi.

Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) 49. Genel Kurulu yapıldı. Genel Kurul’da yapılan oylamada tek aday olan TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Simone Kaslowski, yeni Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçildi.

Kaslowski: ”Türkiye, ‘büyüme modelini güçlendirmek zorunda!”

“Ülkemiz ekonomik ve toplumsal olarak zor bir dönemden geçiyor. Geçmişte olduğu gibi bugün de başarı için formülümüz anlamak, analiz etmek ve görüşlerimizi paylaşmak olacak. Ekonomik göstergelerin bize söylediği gibi ülkemiz, hedeflerine koşmak için sahip olduğu büyüme modelini güçlendirmek zorunda. Küresel finansman bolluğunun sona erdiği bir dönemde her ülke kendi potansiyeline daha sıkı sarılıyor. Ülkemiz ne mutlu ki bu çağın esas sürükleyicileri olan insan ve yenilikçi fikir kaynakları açısından çok büyük olanaklara sahip. Yeter ki bu fikirleri üretmek ve işlemek için gereken hukuksal, toplumsal ve ekonomik reformlar hayata geçirelim.”

Simone Kaslowski ?

Simone Kaslowski
-İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı, -ABD’de Clark Worcester Üniversitesi’nden mezun oldu, -1985 yılında aile şirketi olan Organik Kimya’nın satış bölümünde göreve başladı.
-1995 yılında Organik Kimya CEO’su olan ve Yönetim Kurulu Üyeliğini üstlendi.
-TÜSİAD bünyesindeki çalışmalarına ilk olarak Kimya Görev Gücü Başkanlığı görevini üstlenerek başladı. -2013 yılından bu yana TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi -AB İşleri Komisyonu Başkanlığı, ardından da Küresel İlişkiler ve AB Yuvarlak Masası Başkanlığı görevlerini yürüttü.
-2017’den bu yana TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini sürdürüyordu.

2019 BEKLENTİLERİ NELER?

TÜSİAD’ın “2019 Yılına Girerken Türkiye ve Dünya Ekonomisi” başlıklı raporu 49. Olağan Genel Kurul’da katılımcılarla paylaşıldı

-Sıkı para politikası 2019’da yıl boyu sürdürüleceği varsayılıyor, -Enflasyonda kalıcı bir düşüş görülmeden herhangi bir gevşeme adımı atılmayacağı öngörülüyor.

Türkiye ekonomisinin bu yıl yüzde 1 büyüyeceği, enflasyonun yüzde 16,2, işsizliğin ise yüzde 12,5 düzeyinde gerçekleşeceği. 2019 yılında ihracatın 173 milyar dolar, cari işlemler açığının GSYH’a oranının da yüzde eksi 2,5 olması bekleniyor.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top
%d blogcu bunu beğendi: