SIYASET

Gül, Davutoğlu, Babacan ve eski bakanlar..!

Abdullah Gül, Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu’nun yanı sıra AKP’li eski bakanlar da yeni siyasi oluşumda yer alacak. ..

Hüseyin Gülerce: ”Abdullah Gül, Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan iddiaları yalanlamadı ve bazı eski bakanlarında bu üç isme eşlik edecek.
En çok söylenen de, 31 Mart’taki seçimin sonucu ne olursa olsun yeni partinin kuruluş çalışmalarının hızlanacağı…”

‘Yabancı desteği haram lokma gibidir’

Hüseyin Gülerce: ”Hatta geçenlerde medyaya yansıyan bir habere göre yeni partinin amblemi de belli olmuş bile. Duyunca, ‘partinin adı TİP, amblemi de vagon olsun’ deyiverdim.”

Siyaset açık, şeffaf bir alan. Gizliyi saklıyı, sinsiliği, ürkekliği, garantiye almayı kaldırmaz. Neden bir yığın söylentiye rağmen ismi geçenler bir açıklama yapmıyorlar?


3 Kasım 2017’de Bahçeşehir Üniversitesi’nde yaptığı konuşmada, Abdullah Gül: “Hepimiz evimizin içini düzene koymamız gerekir. Bunu koymadığımız süre içerisinde, gün gelir ya insanlar ayaklanır veya dış müdahale kaçınılmaz hale gelir”

Gülerce: ”Abdullah Gül’e, bu sözleriniz bir tehdit içeriyor, dolayısıyla bir açıklama yapılması gerektiği defalarca hatırlatılmasına rağmen herhangi bir cevap alınamadı.”

Parti kurmak, Türkiye’ye alternatif çözümler sunacak bir kadroyu ilan etmek ne ayıp, ne da yasak.

Gülerce: ”Buna rağmen ‘Erdoğansız Türkiye’ istedikleri besbelli, AK Parti içinde daha önce önemli iktidar koltuklarında oturmuş insanlar neden ketum davranıyorlar?”

Yeni parti kurucuları arasında isimleri geçenler, bugünkü AK Parti’den farklı olarak neyi temsil ediyorlar, ne vaat ediyorlar?

Hüseyin Gülerce: ”Sayın Gül Erdoğan’ı, kendisi Çankaya’dan ayrıldıktan sonra mı tanımıştır? Yoksa Erdoğan Cumhurbaşkanı seçildiğinde, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan olamayışı mı kendisini harekete geçirmiştir?”

Gülerce: ”Sayın Davutoğlu, Büyükelçi yapılırken, Dışişleri Bakanlığına getirilirken, AK Parti Genel Başkanı seçilirken, Başbakanlık görevi üstlenirken tanımadığı, tanıyamadığı Erdoğan’ı, Başbakanlık görevini bırakmak zorunda kaldıktan sonra mı tanımıştır?”

Gülerce: ‘‘Yeni parti içinde isimleri geçen bakanlar, bakan olurken, birlikte çalışırken Erdoğan’ı tanıyamamış da biraz kenara davet edildikten sonra mı tanımışlardır?”

Sayın Gül ve Sayın Davutoğlu, zemin hazırlama adına son günlerde toplantılara katılıp tumturaklı ifadelerle cerbezeli konuşmalar yapıyorlar.

Hüseyin Gülerce: ”Yarın partilerinin programını açıkladıklarında, o söylediklerine rağmen neler neler yaptıkları önlerine konmayacak mıdır? ‘Madem bugün şunları şunları savunuyorsunuz, neden uzun görev dönemlerinizde bu söylediklerinizi yapmadınız?’ denmeyecek midir?”

Gülerce: ”Zannediyor musunuz ki, İngiltere, Almanya; dünün Jön Türklerine verdiği desteği bugün bazılarına vaat etse, millete rağmen bir sonuç alınacak?”

Yabancı desteği siyasetin haram lokmasıdır. Eninde sonunda bedel ödetir…

Ahmet Kekeç: ”Yeni siyasi parti kuracağı iddiaları öne sürülen Abuddullah Gül, her taşın altından çıkıyor”

Kekeç: ”Parti kurma hazırlığı içinde olduğu iddia edilen eski Başbakan Ahmet Davutoğlu neden konuşmuyor? En ufak bir iddiayı bile anında tekzip ederdi. İddialar gerçeği yansıtmıyorsa, neden açıklama yapmıyor? Doğruysa, neden üyesi bulunduğu partiyle ilişkisini kesmiyor?”

Her taşın altından artık o çıkıyor.

Cumhurbaşkanlığı görevini tamamladıktan sonra, partisine olan mesafeli tavrını hatırlatan gazetecilere, Abdullah Gül: “Aktif siyasi hayatımı noktaladım da, o yüzden” karşılığını verdi.

Kekeç: ”Demek ki Sayın Gül, bundan böyle partisinin (yani AK Parti’nin) toplantı ve etkinliklerinde boy göstermeyecekti, aktif siyasetten elini eteğini çekecekti, bir anlamda “emekliliğin keyfini” sürecekti. Fakat o da ne!”

Kaynak Yeniçağ

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top
%d blogcu bunu beğendi: