Cumhur İttifakının tarafları yeni görüşmelerde, 'belediye meclis üyeliklerinde ortak listesi' ile seçime girilmesini gündemine aldı...

Cumhur İttifakı’nın aday listelerinde yeniden düzenlemeye gitmesinin yorumu…

Devlet Bahçeli-Erdoğan

AKP ve MHP’nin ittifakı genişletme kararı MHP’li bir milletvekilince “Ortak kötü durumda” sözleriyle yorumlandı…

  MECLİS ÜYELİKLERİNDE DE TEK LİSTE
GÜNDEMDE!  

Cumhur İttifakı’nda işbirliği, sadece belediye başkan adaylıkları üzerinden yapılmış, Belediye Meclis üyeliklerinde ise her parti kendi adaylarını gösterecekti.

Cumhur İttifakının tarafları yeni görüşmelerde, ‘belediye meclis üyeliklerinde ortak listesi’ ile seçime girilmesini gündemine aldı…

Tüm bu görüşmelerin 1-2 gün içinde sonuçlanması bekleniyor.

Cumhur İttifakı’ndaki genişleme kararı kararını değerlendiren bir MHP Milletvekili, “Ortak kötü durumda, yüzde 35’e düştü” dedi.

“PABUC PAHALI ”


Cumhur İttifakı’nın genişleme kararı hakkında; İYİ Partili yönetici:
“Biz en geniş haliyle ittifakımızı gerçekleştirdik. Ama onların görüşmesinin içinde ise kibir var. İktidar partisi aşırı bir özgüvenle işbirliği sürecine girdi ama şimdi pabucun pahalı olduğu görülünce yeni arayışlara yöneldiler. Birçok yerde kaybediyorlar. Bunu fark ettikçe çıkış yolu arıyorlar. Biz ise bu işe daha çok kafa yorduk”

SİYASİ PARTİLERİN OYLARI TAM ÖLÇÜLEMEYECEK

Belediye başkanlıkları ve belediye meclis üyeliklerinde de ittifak yapılarak tek listeyle seçime gidilmesi, siyasi partilerin oylarının tam anlamıyla ölçülmesini engelleyecek. Bazı illerde belediye başkan adayı çıkarmama kararı alınsa da seçime kendi belediye meclis üyesi listesi ile girecek olan HDP, kendi oylarını tespit edebilecek.

Seçimin sonunda oylarını en net görecek bir diğer parti de Saadet Partisi olacak. Her ilde kendi adaylarını gösteren Saadet Partisi’nin, yüzde 3-4’ü bulabileceği kulislerde konuşuluyor.

Kaynak Yeniçağ

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: