GENEL

Yeni bir yargı ve yeni bir yargıç türü var artık elimizde!

”Şehit ailesine başsağlığı ve taziye ziyaretinde bulunmaktan onur duyarım. ”

”Ne vicdani, ne ahlaki, ne de hukuki bu kararı hiçbir tarafa sığdıramıyorum.”

İstanbul 37. Ağır Ceza Mahkemesi: ” ‘Barış İçin Akademisyenler’ bildirisine imza attığı için Galatasaray Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Gülsün Güvenli hakkında;’ verdiğimiz, 1 yıl 2 aylık hapis cezasını erteleyerek, kendisine, ‘hayatını kaybetmiş bir askerin ailesini’ ziyaret yükümlülüğü getirdik.”

Mahkeme, Güvenli’yi önce ‘Terör örgütü propagandası yapmak’ suçundan bir yıl altı ay hapse mahkum etti. Cezayı iyi halden bir yıl üç aya indiren mahkeme bu cezayı da hükmün açıklanmasının geri bırakılması kapsamında beş yıl erteledi…Mahkeme, akademisyenin bu süre içinde denetimli serbestlik altına alınmasına karar verdi…

Mahkeme kararı: ”Sanık, Galatasaray Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Gülsün Güvenli, ’15 Ağustos 2015 tarihinde Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde çatışmada öldürülen Komiser Ahmet Çamur’un eşi Gökçen Çamur ve ailesine başsağlığı ve taziye ziyaretinde bulunmakla yükümlü tutulmuştur.”

Gülsün Güvenli: 
”Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde çatışmada öldürülen Komiser Ahmet Çamur’un eşi Gökçen Çamur ve ailesine başsağlığı ve taziye ziyaretinde bulunmaktan onur duyarım. Ben bütün ölümlere karşıyım bildiriyi de bu amaçla imzaladım.”

Güvenli’nin Avukatı Mehmet Rahmi Kadıoğlu:
“Objektif olarak baktığımızda PKK propagandası yapmakla suçladığınız ve cezalandırdığınız birisini PKK tarafından öldürülmüş birinin evine gönderiyorsunuz. Ne vicdani, ne ahlaki, ne de hukuki bu kararı hiçbir tarafa sığdıramıyorum. Ziyaret edilecek ailenin bunu kabul edip etmeyeceğini dahi bilmiyoruz. Sanığı tahkir etmek dışında hiçbir anlamı yok, kasıtlı verilmiş bir ceza diye düşünüyorum.”

Kaynak

www.evrensel.net
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top
%d blogcu bunu beğendi: