''Şu anda halkımızın, çarşı pazarda, piyasada en büyük şikâyeti işsizlik ve pahalılıktır.''

Çünkü CHP dürüstlüğün, erdemin partisidir. 

Kemal Kılıçdaroğlu

CHP eski milletvekilleri Kemal Anadol, Ergün Aydoğan, Bülent Baratalı, Mehmet Boztaş, Şahin Mengü ve Enis Tütüncü, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na mektup yazdılar.

“CHP’nin çeşitli dönemlerinde Parlamentoda ve parti organlarında sorumluluk taşımış kişiler olarak verilecek her türlü göreve, hiçbir beklenti söz konusu olmadan hazır bulunduğumuzu bilgi ve takdirlerinize sunuyoruz”

CHP

Eski CHP’li vekiller: “31 Mart 2019 yerel seçimlerine giren tüm partilerin Belediye Başkanı, Belediye ve İl Genel Meclisi adaylarına çağrıda bulununuz. Bunların tümü kendilerinin ve birinci derecedeki yakınlarının taşınır ve taşınmaz varlıklarını açıklamalı ve kamuoyuna beyanda bulunmalıdırlar. CHP adayları bu onurlu görevi yerine getirmeli, topluma sarsılmaz bir güven vermelidir”

Ülkemizin ekonomik ve siyasal bunalım içinde bulunduğu bir ortamda yapılacak olan bu seçimler demokrasimiz ve yurttaşlarımız için çok büyük önem taşımaktadır.

”Partimizin uzun süreden beri üstünde önemle durduğu iki büyük sorun YOLSUZLUK ve YOKSULLUKTUR. Şu anda halkımızın, çarşı pazarda, piyasada en büyük şikâyeti işsizlik ve pahalılıktır. Yurttaşlarımızın önemli bir bölümü yaşamını yoksulluk sınırının altında sürdürmeye çabalamaktadır. Gelir dağılımında on altı yıllık AKP iktidarına kadar görülmemiş adaletsizlik, görülmemiş yolsuzluklara yol açmakta, haksız servetler yaratmaktadır. Bu olumsuz ortamda yurttaşlarımızın tek güvencesi CHP olmalıdır. Seçmenler tutunacak dal olarak partimizi görmelidir. Çünkü CHP dürüstlüğün, erdemin partisidir. Tarihi işlevini yerine getirmeli ve topluma ışık tutmalıdır.”

Kemal ANADOL (15,16. Dönem Zonguldak, 18, 22, 23.Dönem İzmir Milletvekili,

Ergün AYDOĞAN (23. Dönem Balıkesir Milletvekili)

Bülent BARATALI (22 ve 23.Dönem İzmir Milletvekili)

Mehmet BOZTAŞ (22. Dönem Aydın Milletvekili)

Şahin MENGÜ (23. Dönem Manisa Milletvekili)

Enis TÜTÜNCÜ (18, 22, 23. Dönem Tekirdağ Milletvekili)”

Kaynak

www.yurtgazetesi.com.tr

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: