Bugün Gazi Mustafa Kemal Atatürk gelse bu partinin MYK’sını İzmir’den denize döker. Ve yeni bir parti kurar!

Erol Mütercimler’den CHP Genel Merkezi’ne çok sert sözler…

KEMAL BEYE TEK ADAM YETKİSİNİ VERENLERİ CHP TARİHİ AFFETMEYECEK

”CHP içerisinde MYK ve Parti Meclisin 14-15 kişi hariç, yarın CHP’nin tarihi yazıldığında Kemal beye tek adam, tek seçicilik, belediye başkan adyalarını sen belirlersin yetkisi verenleri CHP tarihi affetmeyecek.” 

Mehmet Fatih Bucak

”Ankara’ya bakıyorsunuz Ülkücü birini aday yapıyor. Beyoğlu’na geliyorsunuz Atatürk’ü reddeden Alper Taş’ı aday yapıyor. Sosyalist gelenekten geleni öp de başının üstüne koy ama… Siverek’e bakıyorsunuz Mehmet Fatih Bucak’ı MHP bile kabul etmemiş, onu aday yapıyor.” 

Alper Taş

‘TÜRKİYE’NİN SOLCULARI SAÇMALIK İÇİNDELER’

”Senin Atatürkle ne alıp veremediğin var? Senin varlık sebebin Atatürk. Türkiye’nin solcuları, sosyalistleri bir türlü bunu aşamıyor, bu zırvalık ve saçmalık içindeler. Partinin 6 okuna bakın bakalım; halkçılık, devrimcilik, devletçilik nedir bunlar, sağda mı solda mı?”

Erdem Gül

‘Erdem Gül dünya güzeli bir insandır, kalkıp onu Adalar’a aday yapıyorsun. Giresunlu, ömrü Ankara’da geçmiş, Adalar’a nasıl gidilir onu bile bilmiyor bu çocuk. Ankara’dan tepeden inme aday yapılıyor. Adalar’da yapılmayan sahte kamuoyu araştırması yaptık dedi onun danışmanı. Kemal bey de dediki; ‘aaa Erdem Gül’ü istiyorlar.’ Adalar’da kim Erdem Gül’ün adını bilecek.”

‘ATATÜRK TAMAMINI İZMİR’DEN DENİZE DÖKER’

”Bugün Gazi Mustafa Kemal Atatürk gelse, bu delege yapısı ile kimse onu Genel Merkeze sokmaz. O da zaten bu partinin MYK’sını, Parti Meclisi’ni 3-5 kişiyi hariç tutuyorum; tamamını yeniden İzmir’den denize döker. Ve yeni bir parti kurar. Bugünkü yöneticilierin partiyi getirdiği hal budur.”

Erol Mütercimler Kimdir?

Erol Mütercimler, 1954 yılında Kars‘da doğmuştur. Babası köy enstitüsü öğretmenidir. Babası İstanbul’a tayin edildikten sonra İstanbul’da büyüyüp, okumuştur. 

İstanbul Gazi Osman Paşa Plevne Lise’sinden mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik Bölümü’nden mezun oldu. 

İstanbul Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde “Çok kültürlülük” konusundaki doktora alan çalışmasını tamamladı. 

1978 yılında Deniz Kuvvetleri’ne teğmen olarak katıldı. 12 Eylül 1980‘te Deniz Kuvvetleri’nde teğmen idi. Deniz Kuvvetleri’nde Deniz Astsubay Okulu’nda 16 yıl Fizik öğretmenliği yaptı. 
Binbaşı iken ordudan ayrıldı. Beşiktaş Deniz Müzesi Müdürlüğü yaptı ve daha sonra Avustralya‘ya gitti, orada Avustralya’da yayın yapmakta olan bir radyo istasyonu SBS devlet radyosunda programcılık yaptı. Orada ‘Avustralya News’ diye bir gazetede köşe yazarlığı yaptı. 

Avustralya‘dan döndükten sonra Türkiye‘ye dönüşünde çeşitli gazete ve dergilerde köşe yazarlığı yaptı. TRT Radyosu ve çeşitli TV kanallarında programcı ve yönetici olarak çalıştı. Belgeseller hazırladı. 60’üstünde kısa radyo oyunları yazdı. 

İstanbul Ticaret Üniversitesi, Doğuş Üniversitesi ve Yeditepe Üniversitesi‘nde öğretim görevlisi olarak görev yaptı. Strateji ve Devrim Tarihi dersleri verdi. 

Erol Mütercimler, 1 Temmuz 2008 tarihinde Ergenekon Soruşturması kapsamında gözaltına alındı. Sorgusu yapıldıktan sonra serbest bırakıldı. 5 Ağustos 2013 günü karara bağlanan davada ‘Ergenekon Silahlı Terör Örgütü üyesi olmak’ suçundan 8 yıl 9 ay ceza aldı. 

Habertürk kanalında Aynanın Arkası adlı haber programı yaptı. STAM Stratejik Araştırmalar Merkezi ve TGAV Türk Gelecek Araştırmaları Vakfı Genel Koordinatörlüğü yaptı. Cem TV‘de Aynanın Arkası ve Komplo Teorileri adlı haber programını yaptı. 

2007 yılında “Suna” adlı sinema filminde Türkan Şoray ile birlikte oynadı. 

Erol Mütercimler, 2013 yılının Şubat ayında yayımladığı “Kumpas Ergenekon” adlı kitabında yargı sürecini detaylı olarak anlatmıştır. 

Kaynak

www.yurtgazetesi.com.tr

İLGİLİ YAZILAR

DAHA FAZLASI

+ There are no comments

Add yours

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.