İş Yeri Açılışlarına Sınırlama Getirilmeli

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken

Bendevi Palandöken

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken: ” Perakende ticareti yeniden düzenlenmesi halinde birçok üründe fiyatlar düşecektir.”

Palandöken: ”Geleneksel perakende sektörü, hak ettiği teşvikler ve destekler verildiğinde gelişerek güçlenecek ve hatta istihdam yaratacak.”

Palandöken: “İhtiyaçtan fazla açılan her iş yeri, hem kendisine hem de çevresindeki iş yerlerine zarar veriyor. Perakende yasası iş yeri açılışlarına bir kural ve sınırlama getirecek şekilde yeniden düzenlenmeli. Düzenlemenin ardından, iş yeri kapanışları da azalacaktır.”

AVM çalışma saatleri Avrupa’da ki gibi olmalı!

Palandöken: ”Gelişmiş ülkelerde, AVM ve marketlerin kapanış saatleri en geç 20.00. Birçok ülkede AVM ve marketler pazar günleri kapalı.”


TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken: “Türkiye’de haftanın bir günü kapalı olmasını bırakın, saat 22.00’ye kadar hatta bazı dönemler 24.00’e kadar açık kalan AVM’ler ve marketler var. Avrupa’da pazar günleri ya da haftanın bir günü kapalı olan AVM ve marketler görüldüğü gibi batmıyor. Aksine bir gelişmişlik göstergesi olarak ekonominin yapı taşı olan küçük işletmelerin yani esnafın korunmasına da yardımcı oluyor. Avrupa’da hafta sonları geç açılıp erken kapanan, kimi tamamen kapalı olan, hafta içi ise saat 18.00’de ya da en geç 20.00’de kapanan AVM ve market çalışma saati düzeni bizde de bu şekilde uygulanmalı.”

Kaynak

www.dunya.com

 

İLGİLİ YAZILAR

DAHA FAZLASI

+ There are no comments

Add yours

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.