“Benim yurtdışına çıkmam neden ülke güvenliğini tehdit edecekti ki”

Estimated read time 2 min read

Share this content:

Dilek Dündar: ”Hakkımda hiçbir suçlama soruşturma ve yargılama olmamasına rağmen 2016 yılında yurtdışına çıkarken havalimanında pasaportuna el konuldu.”

Dündar: ”Polis önce, elimde olan pasaportum için, ‘kayıtlarda kayıp görünüyor’ dedi, ardından, ‘yurtdışına çıkmamın ülke güvenliği açısından sakıncalı’ olduğunu söyledi.”

Dilek Dündar, “Benim yurtdışına çıkmam neden ülke güvenliğini tehdit edecekti ki”

“Madem öyle bir tehdit vardı, eşime kurşun sıkan tetikçi neden ceza almadan salıverilmiş ve pasaportu iade edilmişti. Tamamen hukuksuz, keyfi, siyasi bir kararla, 2.5 yıldır yurtdışına çıkmam, oğlumla ve eşimle buluşmam engelleniyor. Tam anlamıyla eşime karşı rehin tutuluyorum. Oğlumun, tüm ömrümce hayalini kurduğum mezuniyet törenine gidememem, sıkıntılı ya da sevinçli günlerinde annesi olarak yanında olamamam, 2.5 yıldır hiçbir suçlamaya muhatap olmadan, bu hukuksuzluğa maruz kalmam, hiçbir mahkemeden sonuç alamamam yeterince somut bir örnek midir? Yaşanan insan hakkı ihlalini göstermeye yeter mi?”

Dilek Dündar

Dindar: ”Eşim ve ben işsiz kaldığımız için yazlığımı satıp İstanbul’daki evimin kredi borcunu ödemek istedim fakat buna da yasak konuldu. Ülkemden çıkamıyorum ama yalnız yaşadığım evimden çıkmak zorunda kalacağım”

Kaynak

www.evrensel.net

İLGİLİ YAZILAR

DAHA FAZLASI

+ There are no comments

Add yours

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.