GENEL

Şule Çet’in katillerini savunan avukat çete üyesi çıktı!

Olayın ardından (şaşırtmayacağı üzere); saldırıya uğrayan öğrencilere soruşturma açılır ama Büyükkayaer’e mezun olması gerekçe gösterilerek herhangi bir yaptırım uygulanmaz

Ankara’da Şule Çet’in cinsel saldırıya uğrayarak öldürülmesine ilişkin görülen dava…


2016’da Ankara Üniversitesi Cebeci Kampüsü’nde üniversitelilere döner bıçağıyla saldıran ülkücü faşist çete üyelerinden Paşa Büyükkayaer 

Ankara’da Şule Çet’in cinsel saldırıya uğrayarak öldürülmesine ilişkin görülen davada sanıklar Çağatay Aksu ile Berk Akand’ın avukatı kim dersiniz?
2016’da Ankara Üniversitesi Cebeci Kampüsü’nde üniversitelilere döner bıçağıyla saldıran Paşa Büyükkayaer!

Paşa Büyükkayaer, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde okuduğu yıllarda, okul dışında buluştuğu çete ile birlikte sallama ve satırla Cebeci Kampüsü öğrencilerine saldırılarda bulunmuştu…

4 Ocak 2016-
Büyükkayaer, döner bıçağını çıkararak üniversitelileri yaralamaya çalıştı ardından kampüs dışına kaçarak buluştuğu faşist çeteyle birlikte öğrencilere ikinci defa saldırdı.

Okuldan mezun olan Büyükkayaer, mezun olduktan sonra da Hukuk Fakültesi’ne gelmeye ve saldırılarda yer almaya devam etti.

27 Ocak 2017-
Hukuk Fakültesi öğrencileri vizelerin bitişini halay çekerek kutlamak isterler, faşit ülkücüler kendi marşlarını çalmak istemeleri üzerine öğrenciler bunu kabul etmez… Bunun üzerine Büyükkayaer öğrencileri tehdit eder ve 30 kişilik faşist grup ile kantinde tekbirlerle öğrencilere saldırda bulunur.

Olayın ardından (şaşırtmayacağı üzere); saldırıya uğrayan öğrencilere soruşturma açılır ama Büyükkayaer’e mezun olması gerekçe gösterilerek herhangi bir yaptırım uygulanmaz.

Büyükkayaer, Nisan 2016’da da Hukuk Fakültesi kantinine üç hilalli “AÜHF Teşkilatı” yazılamasının görselini paylaşmıştı.

Kaynak

http://haber.sol.org.tr

Halkevleri MYK üyesi Kutay Meriç: ”Şule Çet davasındaki Adli Tıp Uzmanı Mehmet Nuri Aydın hakkında gerçekleri açıklıyorum.”


Adli tıp uzmanı Mehmet Nuri Aydın, Şule Çet davasında, ‘bir kadın bir erkekle tenha bir yerde içki içmeyi kabul etmişse cinsel ilişkiye rıza göstermiş sayılır.’ diyerek rapor yazan, 1989’da cezaevindeki işkencede kolu kırılan Kutay Meriç’e sağlam raporu veren, Ankara Tabip Odası tarafından dokuz ay meslekten men edilen ve bu cezası da TTB Merkez konseyi disiplin kurulunca onanan bir şahsiyettir…

Ankara’da üniversite öğrencisi olan 22 yaşındaki Şule Çet’in, 29 Mayıs’ta Çağatay Aksu’nun ofisinin olduğu plazanın 20. katından aşağıya atlayarak intihar ettiği iddia edilmiş ama daha sonra cinsel saldırıya uğradığı ve öldürüldüğü ortaya çıkmıştı. 

Daha önce bu doktorun rapor verdiği Kutay Meriç, şunları yazıyor:

Bugün basında Şule ÇET davası ile ilgili bir haber okuyunca şok oldum. 1989 yılında 21 gün işkence gördüğüm Ankara Emniyeti Derin Araştırma Laboratuvarı’ndan (DAL) çıkarıldığım Adli Tıp’ta bana sağlam raporu veren Doktor Mehmet Nuri Aydın’ın, Şule ÇET davasının da uzman adli doktoru olduğunu öğrendim.

Şule ÇET davasında, “Bir kadın bir erkekle tenha bir yerde içki içmeyi kabul etmişse cinsel ilişkiye rıza göstermiş sayılır” diyerek kadın düşmanlığından katil aklamaya kadar her şeyin olduğu bu raporu yazan Adli tıp Uzmanı Mehmet Nuri Aydın, benim iki kolum kırık olduğu halde bana sağlam raporu veren ve şikayetim üzerine yargılanan, ayrıca Ankara Tabip Odası tarafından 9 ay meslekten men edilen, bu cezası da TTB Merkez konseyi disiplin kurulunca onanan biridir.

Böylesi işkence destekçisi birinin hala görevde olmasına, bu şahsın raporlarına güvenilerek adalet dağıtılması çabasını esefle ve üzülerek karşıladım. Bu kişinin neden böyle bir rapor verdiğinin sorgulanması ve hatta kanaatimce yok hükmünde sayılması gerekir. Saygılarımla.

http://haber.sol.org.tr
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top
%d blogcu bunu beğendi: