GENEL

Ali Babacan eksenli yeni siyasi partinin seçimlerden sonra kurulacağı bildirildi!

GELİYORLAR…
Abdullah Gül, Ahmet Davutoğlu, Lütfi Elvan, Beşir Atalay, Ali Babacan, İsmet Yılmaz, Nihat Ergün, Taner Yıldız, Mehmet Mehdi Eker…

Erdoğan’a sunulan bir raporda…

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün zehirlenmesi ile ilgili yazısı nedeniyle, Milliyet gazetesindeki görevine son verilen Talat Atilla:

”AKP’nin yeniden güç kazanması adına düzenlenen ve Erdoğan’a sunulan bir raporda, Abdullah Gül’ün arka planında olduğu, Ali Babacan eksenli yeni bir parti yerel seçimlerden sonra kurulacak.”

”Kurulacak yeni partinin logosu dahi hazır!”

İŞTE ERDOĞAN’A VERİLEN O RAPOR!

”İktidar partisinin yeniden “İRTİFA KAZANMASI” için Cumhurbaşkanı Erdoğan’a kısa süre önce sunulan, parti dışı kaynakların da katkı verdiği kapsamlı ÖZEL RAPORUN önemli başlıklarını öğrendim…”

Raporda ifade edilenler!

1-ABDULLAH GÜL şimdilik arka fonda duruyor.

2- Ali Babacan eksenli yeni partinin il temsilcileri belirlendi

3-Hatta partinin logosu dahi hazır

4-Babacan ve arkadaşları gizli küskünler olarak adlandırılan AK PARTİ içindeki bazı siyasilerle, başta ANKARA BALGAT, HAMAMÖNÜ olmak üzere İSTANBUL veBURSA ULUDAĞ gibi çeşitli yer ve mekanlarda görüşmeler yaptı.

TALAT ATİLLA: “GÜL’ÜN KLİMASI ” başlıklı Milliyet’teki yazımdan sonra “NE OLDU? ” sorularınıza açıklama borcum var… Muhatabı tarafından dahi doğrulanan ama… Bazı siteler tarafından bağlamından ısrarla koparılan yazım nedeniyle Milliyet’ten koparıldım… İlgili herkese detaylı yanıtımı şimdilik erteliyorum…’Çünkü…Medyada çıkan iddialara göre “ÇOK ÜST DÜZEY BİR TELEFON” açılması ile yazılarıma son verildi. (Başka güçlü bir unsurun da basıncı var!) Doğrusu kişisel olarak edindiğim bilgiler de öyle…Merakım şu; kovulmam için telefon açan ‘YETKİLİ’ kişi kendi adına mı, yoksa emir aldığı yer adına mı bu telefonu açtı! Üstelik bu yetkili kişi, bazı gazetecilere beni kovdurduğunu söyleyerek “İLK SİFTAHIMI YAPTIM!” diyormuş! Keşke gözlerime bakarak söyleyebilecek cesareti olsaydı! Tüm bunları eksiksiz ortaya çıkardıktan sonra daha sağlıklı ve GÜÇLÜ bir yanıt vereceğim…”

”Yazdıklarımın ne kadarını becerdigimi de bilmiyorum ama….En azından bu yönde gayretim oldu…Sıradan, mütevazı bir hayatım var…30 yıldır sadece gazetecilik yapıyorum.(Sadece 5- 6 ayda Milliyet’te yazdığım yazılar 1000’den fazla ulusal ve uluslararası yayın organında referans verilerek çıktı…) Zihin konforuna düşkün kimilerinin, ‘yandaş’ ya da ‘yoldaş’ etiketlendirmelerine ‘zamanın ruhudur’ diyerek gücenmedim ama…”

Mesleğini daha iyi yapmak için…Vaktiyle penceresi kırık…İçine kar yağan gazete binasında, sandalyelerin üstünde yatanları…Kuş tüyü yataktan… Paraşütle “YETKİLİ” olanların anlamasını bekleyenlere güceniyorum!

Psikiyatri bilimi “özbilinç ve vicdan” gibi olgular nedeniyle…Başkasını aldatsanız bile kendinizi kandıramayacağınızı söyler! Milliyet(iniz) ne olursa olsun!

Kaynak Yeniçağ

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top