“Biz Türkiye’nin korku filmini 1994’te yaptığımız hatalarla başlattık…”

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel: Hatalıyız!

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel:”Biz Türkiye’nin korku filmini 1994’te yaptığımız hatalarla başlattık, İstanbul’u ve Ankara’yı Recep Tayyip Erdoğan ve Melih Gökçek’e kaptırarak

Özgür Özel: ” İstanbul’u ve Ankara’yı Erdoğan ve Melih Gökçek’e kaptırarak. O günden bugüne geldiler; ama yiğit düştüğü yerden kalkar. 31 Mart seçimleri Ankara ve İstanbul’un geri alındığı bir sürece ihtiyacımız var”

CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel: ”31 Mart yaklaşırken, hepimize düşen bir görev var. Bir küçük kız çocuğu, kulağındaki küpeyi kaybettiğini fark etse ne yapar? Döner, dolaştığı yerlere bakar, 31 Mart seçimleri Ankara ve İstanbul’un geri alındığı, eldeki bütün belediyelerde küçük ve alt belediye sayısının artırıldığı, oy oranının bizim tarafta artırılıp, ‘cumhur ittifakı’nda geriletildiği bir sürece ihtiyacımız var. Ancak o durumda kaybettiğimizi bulur, kötü gidişi durdurur, kurtuluşun işaret fişeğini ateşleriz”

Özel: “Erdoğan manifestosunu açıkladı. Dinleyen, 25 yıldır İstanbul, Ankara ve İzmir’i İsmet Paşa yönetiyor; Tayyip Erdoğan kurtarmaya geliyor, sanır. 16 yıldır iktidardalar, 25 yıldır İstanbul ve Ankara’yı yönetiyorlar. Manifesto, İstanbul ve Ankara’da yapılan kötü şehircilik uygulamalarından o iki kenti kurtarmak üzerine. Buradan Erdoğan’a bir hatırlatma yapalım. 1994 seçimlerinde İstanbul’da 5 tane gökdelen varmış. O günden bugüne bilfiil kendi yönetti. Şimdi Ankara’dan yönetip, haftada 1 gün üzerinden helikopterle uçuyor. Verdiği talimatlarla katlar yükseliyor. Dün çıkmış diyor ki ‘Yatay şehircilik yapacağım’. Sen geldiğinde 5 gökdelen vardı, bugün İstanbul’da 122 gökdelen var. Yazıklar olsun sana. Bunların huyu bu. Bütün kötülükleri devlet yapar, bütün iyilikleri AK Parti; ama bir gerçek var. Onu çıldırtan bir şehirdeyiz şu anda. Bir tarafta Ankara bir tarafta Bursa. Onlar hafta sonları Eskişehir’e gezmeye geliyorlar”

CHP’NİN ESKİŞEHİR ADAYLARI


-Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Yılmaz Büyükerşen

-Odunpazarı merkez ilçe belediye başkanı adayı Kazım Kurt,

-Tepebaşı merkez ilçe belediye başkan adayı Ahmet Ataç,

-Han ilçe belediye başkan adayı Erdal Şanlı,

-Mahmudiye ilçe belediye başkan adayı İshak Gündoğan,

-Alpu ilçe belediye başkan adayı Gürbüz Güller,

-Seyitgazi ilçe belediye başkan adayı Uğur Tepe,

-Beylikova ilçe belediye başkan adayı Tolga Savaş,

-Çifteler ilçe belediye başkan adayı Zehra Konakçı,

-İnönü ilçe belediye başkan adayı İsmail Karaköse,

-Sarıcakaya ilçe belediye başkan adayı Şafak Atay,

-Mihalıççık ilçe belediye başkan adayı Serdar Ulucan (millet ittifakı)

-Sivrihisar ilçe belediye başkan aday Hüseyin Cantaş (millet ittifakı)

İLGİLİ YAZILAR

DAHA FAZLASI

+ There are no comments

Add yours

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.