GÜNDEM

E-Devlet, yeni bir hizmeti faaliyete geçiriyor…

Mart ayı itibarıyla elektrik, doğalgaz ve GSM operatörlerine abonelik işlemleri e-devlet üzerinden yapılmaya başlanacak.

Elektrik, doğalgaz ve GSM işlemleri e-Devlet’ten yapılabilecek

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay: ” Mart ayı itibarıyla elektrik, doğalgaz ve GSM operatörlerine abonelik işlemleri e-devlet üzerinden yapılmaya başlanacak.”

Fuat Oktay’ın  e-Devlet uygulamalarına ilişkin açıklamaları.

Oktay: ”Yeni sistemle beraber başlayan dönüşümün vatandaşa yansıdığı alanlardan biri de e-devlet. Kamunun vatandaşlara, özel sektöre verdiği hizmetlerin çok büyük bir bölümünü e-Devlet’e entegre edildi.”


Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay: “2019 sonuna kadar e-Devlet entegrasyon çalışmalarını Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi’nin koordinasyonunda tüm bakanlık ve kurumlarda tamamlayacağız. e-Devlet hayata geçtikçe bürokrasi de azalacaktır”

Oktay: “Vatandaşlarımızın en çok vaktini alan işlemlerden birisi de abonelik işlemleri. Bu konuya özellikle önem veriyoruz. Bir süredir bu alanda önemli bir çalışma yürütüyoruz. Mart ayı itibarıyla elektrik, doğalgaz ve GSM operatörlerine abonelik işlemleri e-devlet üzerinden yapılmaya başlanacak. Aynı şekilde aboneliklerin sona erdirilmesi de sistem üzerinden yapılacak. Bu konuda mevzuat değişikliklerine ihtiyaç var. Değişikliklerin tamamlanmasıyla bu hizmet verilecek. e-Devlet üzerinden işlem yapamayan vatandaşlarımız ise ilgili noktaya giderek aboneliğini yüz yüze yapabilecek”

Kaynak

haber.sol.org.tr
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top
%d blogcu bunu beğendi: