SIYASET

Pakdemirli topu taca attı!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli: “Fiyatlar mevsim normallerinde değil. En güzel denetim vatandaşın denetimidir”

“Vatandaş bakacak, meyve sebze pahalıysa  almayacak; Piayasayı düzeltecek…”

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli: ” Sebze ve meyve fiyatlarındaki yükselişte; Vatandaş bakacak, mevsimi olmayan meyve sebze pahalıysa tüketmiyecek. Tüketmez ise ürünlerde dengeleme oluşacaktır. Hangi market ucuzsa ürünleri oradan almaya yönelirse fiyatlar dengeye ulaşır”

[Haber görseli]

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli: “Fiyatlar mevsim normallerinde değil. Piyasalarda her gün daha fazla denetim yapıyoruz. Özellikle en güzel denetim vatandaşın denetimidir”

“Vatandaş bakacak, mevsimi olmayan meyve sebze pahalıysa mevsime göre tüketim yaparsa ürünlerde dengeleme oluşacaktır”

Pakdemirli: ”Hangi market ucuzsa ürünleri oradan almaya yönelirse fiyatlar dengeye ulaşır. Fahiş fiyat varsa gerekli cezaları kesiyoruz. Sebze meyve gıda artışları düşük olur. Yıl içerisinde birbirini dengeliyor. Enflasyona olan olumsuz katkıları şu an için öyledir, ancak geçen yıl, ondan önceki yıl, ondan önceki yıl da öyleydi.”

Pakdemirli: ”Gıda komitesi özellikle Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile çok ciddi çalışmaya başladı. 3 bakan anlık kararları alıyoruz. Birbirimize dokunduğumuz noktalarda çok hızlı kararlar alıyoruz. Birçok konuda geç kalmamış oluyoruz. Hal yasası tabii ki yüzde 30-40. Aynı zamanda perakende yasasını da ele almamız lazım.”

Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) Başkanı Mustafa Altunbilek: ” Alım gücü yüksek bölgelerde bazı şubelerde patlıcan ve biber satışı devam edebilecek.”


Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top
%d blogcu bunu beğendi: