SIYASET

AKP Toplantısı ‘Buz Kesti’!

“İktidar Binali Yıldırım’ın istifa meselesine karar verdi. Yol haritasını çıkardı. Son MYK’da da bunu netleştirdi.”

Milli Gazete yazarı Ahmet Yavuz yazdı…

TBMM Başkanı Binali Yıldırım görevinden istifa etmeden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na adaylığını açıklaması büyük tepki çekti.

Ahmet Yavuz: ”Yıldırım bugün istifa edebilir. TBMM Başkanlığı görevine kimin geleceğine dair AK Parti içinde yaşananlar şöyle…”

Binali Yıldırım

“İktidar Binali Yıldırım’ın istifa meselesine karar verdi. Yol haritasını çıkardı. Son MYK’da da bunu netleştirdi.”

AK Parti Genel Başkanı ve Sayın Cumhurbaşkanı, parti kurmaylarıyla yaptığı toplantıda Meclis Başkanı’nın istifa edeceğini duyurup, sormuş: ‘Meclis Başkanı kim olsun?’ Bir süre sessizlik kaplamış masanın etrafını… MYK’da bilinen, Meclis Başkanlığı’na ismi geçen veya talipli iki kişi var. Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş ve Hayati Yazıcı. ”

Numan Kurtulmuş

Genel Başkan’ın sorusu için daha kimse bir şey demeden söze beklenmedik şekilde, Başkanlık Divanı’nın netameli konularda öne çıkmasıyla hatırlanan en genç üyelerinden biri girmiş ”Hayati Abi, siz her görevde bulundunuz. Artık Meclis Başkanı da olmazsınız!”

Hayati Yazıcı

Tabi ortam buz kesmiş!

Muhatap o meşhur kötü bakışını fırlatmış, iki isim karşı karşıya gelmiş. Başka isim konuşulmuş mu öğrenemedim ama işler biraz karışmış.

”Siz bu kulis bilgisinden, iktidar için daha önce de bizzat, ‘Meclis başkanlığına talibim’ diyen kişinin adaylığının denklem dışına itildiğini anlayabilirsiniz. ”

Kaynak: Milli Gazete

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top
%d blogcu bunu beğendi: