BİLİM & TEKNOLOJİ

Facebook, Whatsapp ve Instagram mesajları…

Whatsapp, Instagram ve Facebook Messenger’daki mesajlar tek bir platformda entegre olacak!


New York Times gazetesi: ” Facebook’un kurucusu ve Üst Yöneticisi (CEO) Mark Zuckerberg,  mesajları tek bir platform altında toplamayı planlıyor!”

Zuckerberg, şirkete ait sosyal medya platformları Whatsapp, Instagram ve Facebook Messenger’daki mesajları tek bir platformda entegre etmeyi planlıyor.

Söz konusu platformların ayrı ayrı uygulamalar olarak hizmet vermeye devam edecek, şirket bu değişikliği 2020’nin başında hayata geçirmeyi amaçlıyor.

Facebook şirketinin bu değişikliğinin ardından, bir Facebook kullanıcısı sadece Whatsapp hesabı bulunan başka bir kullanıcıya mesaj gönderebilecek.

Zuckerberg, tüm platformalardaki mesajlara uçtan uca şifreleme sistemini getirmeyi zorunlu kıldı. Böylece iki kişi arasındaki ya da gruplardaki mesajların, sohbetlerin katılımcıları hariç başka kişilerin mesajları görmesi engellenecek. Uçtan uca şifreleme, şu anda Whatsapp’ta kullanılıyor.

Facebook’tan yapılan açıklama: “Yapabildiğimiz en iyi mesajlaşma deneyimini oluşturmak istiyoruz ve insanlar mesajlarının hızlı, basit, güvenilir ve özel olmasını istiyor. Daha çok mesajlaşma ürünümüze uçtan uca şifrelemeyi getirmek için çalışıyoruz ve insanların aile ve arkadaşlarına ağlar üzerinden daha rahat ulaşmasını düşünüyoruz.”

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top
%d blogcu bunu beğendi: