Yurt genelini etkisi altına alan soğuk hava ve kar yağışı nedeniyle çok sayıda ilde eğitime ara verildi

LİSTE

NEVŞEHİR

Nevşehir merkez ve ilçelerinde

Valilikten yapılan yazılı açıklama: ” il genelindeki resmi ve özel tüm eğitim kurumları tatil edildi.” 

ARDAHAN

Ardahan’ın Göle ilçesinde. Göle Kaymakamlığı: ” İlçe merkezi ve taşımalı eğitim kapsamındaki tüm okullar tatil edildi ayrıca kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile ve engelli personel de aynı gün idari izinli sayılacak.”

GÜMÜŞHANE

Gümüşhane’de il genelinde taşımalı eğitime bir gün ara verildi. Gümüşhane Valiliği: “Tüm il genelinde taşıma yoluyla eğitime erişimi sağlanan öğrencilerin eğitim-öğretimine, 16 Ocak Çarşamba günü bir gün süre ile ara verilmesi uygun görülmüştür.”

AFYONKARAHİSAR

Afyonkarahisar merkez ve İhsaniye, İscehisar, Emirdağ, Bayat ve Sinanpaşa ilçelerinde eğitime bir gün ara verildi. Açıklamada, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile ve engelli personelin de aynı gün idari izinli sayılacağı belirtildi.

SAKARYA

Sakarya’da Akyazı, Hendek, Taraklı ve Karapürçek ilçelerinde taşımalı okullarda eğitime ara verildi. Diğer ilçelerde ise eğitimin devam ettiği bildirildi.

SİVAS

Sivas’ta 16 Ocak’ta il genelinde ilk ve orta dereceli okullarda eğitime ara verildi. Valilik: ” İl merkezi ile ilçelerinde Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi-özel örgün ve yaygın eğitim kurumları, özel eğitim ile rehabilitasyon merkezleri, özel eğitim kursları ile diğer kamu, kurum kuruluşlarına ait kreş ve okul öncesi eğitim kurumlarında eğitime ara verildi, hamile, engelli, diyaliz hastası, kalp ile böbrek yetmezliği, kanser ve başka kronik ağır hastalığı bulunan kamu personelinin de izinli sayılacak.”

BURSA

Bursa’nın Büyükorhan, Harmancık ve Orhaneli ilçesinde, yoğun kar nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar tatil edildi.

DENİZLİ

Denizli’de 7 ilçe ile Pamukkale ve Honaz ilçelerindeki bazı mahallelerde, ayrıca Babadağ ilçesinde taşımalı eğitim kapsamındaki öğrenciler için eğitime bir gün süreyle ara verildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Baklan, Bekilli, Buldan, Çal, Çivril, Güney ve Serinhisar ilçelerinde yoğun kar yağışının etkili olduğu belirtildi. Söz konusu ilçelerde eğitime bir gün süreyle ara verildiği aktarılan açıklamada, ayrıca, “Pamukkale ilçesinde Gözler, Belenardıç, Uzunpınar, Güzelpınar, Akdere ve Cankurtaran mahalleleri ile Babadağ ilçesinde taşımalı eğitim kapsamındaki öğrencilere, Honaz ilçesi Akbaş ve Karaçay mahallelerindeki okullar ve bu mahallelerden taşımalı eğitimle gelen öğrencilere bir gün süreyle okullar 16 Ocak günü tatil edilmiştir.” ifadesi kullanıldı.  

DERSİM 

Dersim’de merkez, Pülümür, Nazımiye ve Ovacık ilçelerinde eğitime bir gün ara verildi. Açıklamada, kamuda görevli hamileler ile engelli çalışanların da belirtilen tarihte izinli sayılacağı kaydedildi. 

ESKİŞEHİR

Eskişehir Valiliği: “Olumsuz hava koşulları nedeniyle ilimiz genelinde ilk ve orta dereceli okullar ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde 16 Ocak 2019 Çarşamba günü eğitime ara verilmiştir. Hamile ve engelli kamu çalışanları da bir gün idari izinli sayılacaktır.”

KÜTAHYA

Kütahya’da eğitime 1 gün süreyle ara verildi. Valilik: “Bugün öğlen saatlerinde başlayıp kesintisiz olarak devam eden yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle ilimiz merkez ve ilçelerinde Millî Eğitim Bakanlığı’na bağlı her tür ve derecedeki resmi ve özel örgün ve yaygın eğitim kurumları, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, özel öğretim kursları ile diğer Kamu Kurum ve Kuruluşlarına ait kreş ve okul öncesi eğitim kurumlarının 16.01.2019 Çarşamba günü 1 gün süre ile tatil edilmesine karar verilmiştir. Ayrıca; Kamu Kurum ve Kuruluşlarında çalışan görevli personelden hamile, engelli, diyaliz hastaları, kalp ve böbrek yetmezliği, kanser vb. kronik ağır hastalığı olan memur ve diğer kamu görevlileri, 16.01.2019 Çarşamba günü 1 gün süre ile idari izinli sayılacaklardır.”

MANİSA

Manisa’nın Demirci, Kula ve Selendi ilçelerinde tüm okullar ile Sarıgöl, Gördes ve Salihli ilçelerinin bazı mahallelerindeki okullar tatil edildi

BİLECİK

Bilecik’te de yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime 1 gün ara verildi. Bilecik Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, “İlimizde kar yağışı ve buzlanma riskine karşı İl Merkezi,  Bozüyük, Söğüt, Pazaryeri ve Yenipazar İlçelerine bağlı tüm ilk ve orta dereceli okullarda 16 Ocak 2019 Çarşamba günü 1 gün süre ile eğitime ara verilmiştir. Gölpazarı ve İnhisar İlçelerinde taşımalı eğitime 16 Ocak 2019 Çarşamba günü bir gün süre ile ara verilmesi ve taşımalı eğitimle gelen öğrencilerin belirtilen tarihte bir gün süre ile idari izinli sayılmalarına karar verilmiştir. Ayrıca: İl Merkezi ve anılan İlçelerde kamuda çalışan hamile ve engelli personel 16 Ocak 2019 Çarşamba günü idari izinli sayılacaktır.” denildi.

ÇANKIRI

Çankırı’da etkili olan kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime bir günlüğüne ara verilecek. Valilikten yapılan açıklamada, etkili olan kar yağışı ve olumsuz hava koşulları dolayısıyla kent merkezi ve tüm ilçelerde, 16 Ocak için ilk ve orta dereceli okulların tatil edildiği duyuruldu. Açıklamada, bu kapsamda engelli ve hamile kamu görevli personelinin de idari izinli sayılacağı belirtildi.

BURSA’DA İKİ İLÇE

Bursa’nın Büyükorhan ilçesinde eğitime bir gün süreyle ara verildi. Büyükorhan Kaymakamlığından yapılan açıklamada, kar yağışı ve elverişsiz hava koşulları nedeniyle Büyükorhan merkez ve mahallelerinde okulların tatil edildiği bildirildi.

Açıklamada, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile ve engelli personelin de aynı gün idari izinli sayılacağı belirtildi.

İnegöl ilçesinde de olumsuz hava koşulları nedeniyle taşımalı eğitime bir gün ara verildi.

KASTAMONU

Kastamonu’da, yoğun kar nedeniyle kent merkezinde eğitime 16 Ocak’ta ara verildi. 

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, kentte yoğun karın etkili olduğu bildirildi.

Açıklamada, merkez ilçe ve bağlı köylerdeki okulların bir gün süreyle tatil edildiği belirtildi.

İZMİR

İzmir’in Tire ilçesinde kar yağışı nedeniyle 6 mahalledeki okullarda eğitime bir gün süreyle ara verildi. Tire Kaymakamlığından yapılan açıklamada, ilçedeki kar yağışının hayatı olumsuz etkilediği belirtildi.

İlçenin yüksek rakımlı Çeriközü, Büyükkömürcü, Küçükkömürcü, Büyükkemerdere, Küçükkemerdere ve Dündarlı mahallelerinde eğitime ara verildiği aktarılan açıklamada, taşımalı sistemde yer alan öğrencilerin de izinli sayılacağı kaydedildi.

KARABÜK

Karabük’te etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime ara verildi. Karabük Valiliği’nden yapılan açıklamada, kentte akşam saatlerinde yoğun kar yağışının başladığı belirtildi.

Açıklamada, “Yoğun kar yağışı sebebiyle 16 Ocak 2019 Çarşamba günü Karabük genelinde okullarımızda eğitime bir gün süreyle ara verilmiştir. Kamuda çalışan engelli ve hamile personel idari izinli sayılacaktır” ifadesi kullanıldı.

MUŞ

Muş’ta yoğun kar yağışı, buzlanma, fırtına ve tipi beklentisi nedeniyle okullar tatil edildi.

Valilik tarafından yapılan yazılı açıklamada, eğitim ve öğretime 16 Ocak Çarşamba günü ara verildiği duyuruldu. Açıklamada, “Yoğun kar yağışı, buzlanma, fırtına ve tipi beklentisi nedeniyle; ayrıca eğimi fazla olan bölgelerde çığ tehlikesi riski de değerlendirildiğinde; İl İdaresi Kanunu çerçevesinde 16 Ocak günü Muş il merkez ve bağlı köyler ile Hasköy ilçe merkezi ve bağlı köylerinde eğitime gün süre ile ara verilmesine valiliğimizce karar verilmiştir. Diğer ilçelerimiz ve bağlı köylerinde eğitim-öğretim devam etmektedir. Ayrıca kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile ve engelli personelin idari izinli sayılmalarına karar verilmiştir” denildi.

BİTLİS

Bitlis kent merkezi ve bağlı köylerinde, etkili olan yoğun kar yağışı ve kötü hava koşulları nedeniyle eğitime ara verildi. Resmi kurumlarda çalışan hamile ve engellilerin de idari izinli olacakları açıklandı.

Kentte dünden beri etkili olan yoğun kar yağışı, hayatı olumsuz etkiledi. Kar kalınlığının yaklaşık 1,5 metreyi bulduğu kent merkezi ve bağlı köylerinde, eğitime 16 Ocak’ta ara verildiği duyuruldu.

​Bitlis Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, “İlimiz ve merkez ilçede devam eden kar yağışı ve olumsuz hava şartlarından dolayı 16 Ocak 2019 Çarşamba günü bir günlüğüne eğitime ara verilmiştir. Ayrıca resmi kurumlarda çalışan hamile ve engelli memurlar da 1 günlük idari izinli sayılacaktır” denildi.

BİNGÖL

Bingöl’de merkez ve bağlı ilçelerdeki tüm okullar, kar yağışı nedeniyle çarşamba günü (16 Ocak) tatil edildi.

Bingöl Valiliği tarafından yapılan açıklamada, kar yağışının kent genelinde etkisini sürdürdüğü belirtildi. Merkez ve tüm ilçelerdeki tüm okullarda çarşamba günü 1 gün süreyle eğitime ara verildiği kaydedilen açıklamada, kamu çalışanı engelli ve hamilelerin de idari izinli sayılacağı ifade edildi.

ADIYAMAN

Adıyaman’ın Sincik ve Çelikhan ilçelerinde de kar yağışı nedeniyle okullar 16 Ocak’ta bir gün tatil edildi.

Sincik’te etkili olan ve günlük yaşamı olumsuz etkileyen kar yağışı sonrası İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, tüm okulların tatil edildiğini duyurdu.

Çelikhan İlçe Milli Eğitim Müdürü Resul Acar ise “İlçemizde kar yağışının devam etmesinden dolayı 16 Ocak Çarşamba günü ilçe genelinde tüm okullarımız için tatil kararı alınmıştır” dedi.

KOCAELİ

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy 16 Ocak’ta beklenen kar yağışı nedeniyle, ilkokul, ortaokul ve liseleri tatil ederken, hamile ve engellileri de idari izinli olduklarını açıkladı.

Kocaeli Üniversitesi’nde (KOÜ) eğitime bir gün süreyle ara verildiği bildirildi. Üniversitenin internet sitesinden yapılan açıklamada, olumsuz hava şartları, kar yağışı ve buzlanma nedeniyle eğitime 16 Ocak Çarşamba ara verildiği kaydedildi. 

BOLU VE DÜZCE KAR TATİLİ

Bolu ve Düzce Valilikleri kar yağışı ve buzlanma tehlikesine karşı 16 Ocak’ta il genelinde okulları bir gün süreyle tatil ettiğini duyurdu. Ayrıca kamuda çalışan hamile ve engelli çalışanlar 1 gün süreyle idari izinli sayılacak.

UŞAK

Uşak’taki tüm okullarda, olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime 1 gün ara verildi. Valiliğin yaptığı yazılı açıklamada, mevcut hava şartları ve meteorolojik verilere göre oluşabilecek don, buzlanma riski ve kuvvetli rüzgar nedeniyle kentteki tüm okulların tatil edildiği duyuruldu. Öğrencilerin sağlığı ve ulaşım güvenliği için kararın alındığı belirtilirken, “İlimiz merkez ve ilçelerinde Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı her tür ve derecedeki resmi ile özel örgün, yaygın eğitim kurumları, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, özel eğitim kurslarıyla diğer kamu kurum ve kuruluşlara ait kreş, okul öncesi eğitim kurumlarının 16 Ocak Çarşamba günü 1 gün süreyle tatil edilmesine karar verilmiştir” denildi.

Ayrıca, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan görevli personelden hamile, engelli, diyaliz hastası, kalp yetmezliği, böbrek yetmezliği, kanser ve benzeri kronik ağır hastalığı olan memur ve diğer kamu görevlilerinin de idari izinli sayılacakları ifade edildi.

ADANA TUFANBEYLİ

Adana’nın Tufanbeyli ilçesinde kar nedeniyle 16 Ocak’ta okullar tatil edildi. Tufanbeyli Kaymakamı Ferhat Atar, yoğun kar yağışı ve şiddetli rüzgar nedeniyle ilçedeki okullarda 16 Ocak Çarşamba günü eğitime ara verildiğini belirtti. Atar ayrıca, hamile ve engelli kamu personelinin de idari izinli sayılacağını kaydetti.

MARAŞ

Yoğun kar ve olumsuz hava şartları nedeniyle Maraş’ın Göksun, Çağlayancerit, Ekinözü ve Nurhak ilçelerine bağlı mahallelerdeki okullarda 16 Ocak Çarşamba günü eğitime ara verildiği belirtildi.

Kaynak

www.evrensel.net

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: