''Atatürk devrimlerini savunmaya devam edeceğiz. Demokratik, laik, bilimsel ve ulusal eğitimi savunacağız.''


Cemil Kılıç, dinci Akit gazetesinin haberinin ardından Rami Atatürk Anadolu Lisesi’ndeki görevinden uzaklaştırılmıştı.

İlahiyatçı-yazar: “Nasıl devletimizin yurttaşıysak, devletimiz bizim güvenliğimizi sağlamak zorundadır. Kendimi güvende hissetmiyorum”

”Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenliği yaparken, sosyal medyadaki paylaşımlarım nedeniyle görevinden uzaklaştırıldım.”

Cemil Kılıç ve Eğitim-İş Sendikası üyesi yaklaşık 100 kişi, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü destek eylemi yapıldı.

“Cemil Kılıç yalnız değildir” ,”Baskılar bizi yıldıramaz” sloganları atılan eylemde Kılıç’ın görevinden alınmasına tepki gösterildi.

“Cumhuriyet değerlerini savunmaya devam edeceğiz”

Eğitim-İş Sendikası Genel Başkanı Orhan Yıldırım: ”Cemil Kılıç’ın yanındayız.”

Cemil Kılıç: “Mücadelemiz devam edecek. Cumhuriyet değerlerini savunmaya devam edeceğiz. Atatürk devrimlerini savunmaya devam edeceğiz. Demokratik, laik, bilimsel ve ulusal eğitimi savunacağız. İnanç özgürlüğünü savunacağız”

Kılıç: “İnanç özgürlüğü sadece inanma özgürlüğü değil, aynı zamanda inanmama ve farklı inanma özgürlüğüdür”

Cemil Kılıç, “Farklı inanışlara da tahammül etmektir. İnanmamaya da hoşgörüyle yaklaşmaktır. Saygılı olmaktır. Biz bu özgürlüklerin savunucusuyuz. Halkımızın birlik ve bütünlüğünün savunucusuyuz. Bölücü değil birleştirici, ayrıştırıcı değil bütünleştiriciyiz. Biz çünkü büyük Atatürk’ün inşa ettiği modern Türk ulusunun, Türkiye Cumhuriyeti devletinin onurlu yurttaşlarıyız”

Cemil Kılıç: ” Sosyal medyada ölümle tehdit ediliyorum ‘Nasıl devletimizin yurttaşıysak, devletimiz bizim güvenliğimizi sağlamak zorundadır.’ Kendimi güvende hissetmiyorum”

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: