SIYASET

ERDOĞAN: SERBEST PİYASADAN TAVİZ YOK!

.

✳ Erdoğan, Manisa’da ABD’li Şirket Pepsico’nun üçüncü fabrikasının açılışını gerçekleştirdi..
  • Erdoğan:

-Yatırım ofisimiz bugün direkt şahsıma bağlıdır. Şahsıma bağlı olmasının nedeni, yatırımcılar hiçbir endişeye sahip olmadan, “Cumhurbaşkanlığı’na bağlı olduğuna göre burada bir sıkıntı yaşamam” güveniyle yatırım yapılabilmesidir.

-Öğrencilik yıllarımda bir hocamın bir sözü vardı, para civa gibidir kendisi için uygun olan neresiyse oraya kaçar. Niye bizim güneydoğuya gitmiyor yatırımcı? Terör olduğu için gitmiyor. O bölge terörden arındığı anda küresel ve ulusal yatırımcıların hepsi oraya gidecek. O zaman terörün de esamesi okunmayacak.

-Daha önce geçim derdiyle yurt dışına giden vatandaşlarımız bugün ihracatçı, firma sahibi olarak yurt dışına gidiyor.

-Türkiye bundan sonra da şartlar ne olursa olsun, demokrasiden, hukuk devletinden, serbest piyasa ekonomisinden taviz vermeden kalkınma yolculuğuna devam edecek.

-Benim görevim bakanlara hedef vermektir. Yoksa ben bakan olurdum. Dünyanın başka bir ülkesi bizim son 5-6 yılda yaşadıklarımıza maruz kalsaydı çökmenin eşiğine gelirdi.

-31 Mart seçimlerinde ülkemizin istikrarını sağlayacak bir sonuç alacağına inanıyorum. Pepsico’nun sosyal amaçlı adımlarının olduğunu biliyorum. Bu sosyal destekli adımlara herhalde katkıda bulunacaksınız. Milletimiz 16 yıldır olduğu gibi tercihini hizmet ve eser siyasetinden yana kullanacaktır. Yıkmaktan, kapatmaktan, durdurmaktan başka hiçbir vaadi olmayanlara milletimiz hak ettiği cevabı verecektir.

-İşçimizi, memurumuzu ve emeklilerimizi enflasyona ezdirmedik. Kişi başına düşen geliri 11 bin dolara çıkardık. Gelir dağılımında adaletin tesisinde de iyileştirmeler yaptık.

 İLGİLİ HABER

soL

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top
%d blogcu bunu beğendi: