GENEL

TELEVİZYONLARDAKİ AHLAKSIZ GAZETECİLER

”İnşallah böyle bir ruh hastası da sizlere musallat olur”

Onları tanıyorsunuz

Onlara bakınca, bırakın gazeteciliğimi, insanlığımdan utanıyorum.

Bu milletin önüne çıkacaksınız; sonra orada partizandan daha partizan biçimde iktidar militanlığı yapacaksınız. Onları tanıyorsunuz: Başta CNN Türk olmak üzere AKP televizyonlarında döndüre döndüre kullanılan tiplerdir.

Listelerini yapıp TV kanallarına yollayan ve “Sadece bunları çağırıp bunları konuşturacaksınız!” diyenler de “Aile”nin birinci derecede yakını olanlardır. 

Olağandır; AKP yönetimi iktidarda kalmak için her şeyi yapar. Sorun; onlardan çok onlara kapılanan gazeteci kılıklı satılmışlardır.

Bunlar öyle küstahlar ki… Tartışmalarda süs olsun diye karşılarına konulan biraz muhalif insanlara bile tahammül edemiyorlar. Hemen çemkirip onları susturmaya kalkışıyorlar.

Bu küstahlar daha düne kadar ülkemizdeki üçüncü sınıf gazeteciler sayılıp adam yerine konulmazlar iken şimdi seçkinler katına taşındılar.  Hepsi de cahildir.  Ya FETÖ’nün ya da AKP’nin desteği ile şuraya buraya yerleştirilmişlerdir.

FETÖ’NÜN MEDYA YAPILANMASI DEVAM EDİYOR

Hatırlayın: Bir zamanlar bunların pazarlanma yeri Taraf Gazetesi idi. Gazetenin başına oturtulan Ahmet Altan, kendisine CIA-FETÖ-AKP katlarından gelen isimleri “gazeteci yazar” diye piyasaya sürerdi. Ahmet Altan’a da burada imal edilen sözde gazetecilere de buradaki yıkıcı eylemleri nedeniyle bir dava açılmadı.

FETÖ, Fethullah’ın Gelinleri diye bilinen militan kadın gazetecileri de merkez medyanın şurasından burasından devreye soktu. FETÖ Soruşturması denilen süreçte bunlara da hiç dokunulmadı. Fethullah’ın Gelinleri’nden sadece Nazlı Ilcak başka bir uyduruk suçlama ile hapse konulmuş; öbürleri görmezden gelinmiştir.

Bunlardan birisi halen Haber Türk’ün prensesi olarak konuşturulmakta ve devletimizi de “katil devlet” diye suçlayabilmektedir. 

Siz bakmayın Sayın Erdoğan’ın FETÖ’cülerle mücadele ettiği yönündeki havalarına… Bugün Türk medyası; gazeteleriyle, televizyonlarıyla, internet siteleriyle büyük ölçüde Fethullah’ın Oğulları’nın ve Fethullah’ın Gelinleri’nin elindedir. 

FETÖ’nün Medya Yapılanması Operasyonu denilen yargılama süreci de tamamen bir göz boyamadır. Başta Taraf Gazetesi olmak üzere, FETÖ’nün medya örgütlerine soruşturma açılmamıştır.

FETÖ’cü Akın İpek’in malına el konulmuş ama gazetesinde ve televizyonlarında çalışan FETÖ’cülere dokunulmamıştır.

Bir zamanlar FETÖ operasyonlarının propagandasını yapan Beyaz TV halen AKP desteği ile çalışmaktadır.

FETÖ’den maddi destek bile gördüğü söylenen Işıkçıların Televizyonu TGRT ile Türkiye Gazetesi de asla sorgulanmadı. Ki burasının patronu olan tarikat lideri Mücahit Ören, 15 Temmuz darbesinden haberli olduğunu ABD’den yolladığı bir mesajda ortaya koymuştu. Amerikan vatandaşlığına geçen ve Amerikan çıkarları için çalışacağı üstüne yemin eden bu insanın bir dediğini iki etmeyen de bu iktidardır.

FETÖ’nün medya organlarında yıllarca spor programı yapanlar, bu programlarda Ergenekon, Balyoz, Fenerbahçe’ye Şike gibi FETÖ operasyonlarını övenler bugün de AKP kanallarında çalışmaya devam ediyorlar. 

Gerçek ortada: Bugünkü Türkiye’de FETÖ ile mücadele yok, AKP’nin muhalifleri ile mücadele var.

TERÖRİST OLURSUNUZ HA!

Bana bakmayın; ben hapse atılmaktan korkmayanlar taburundanım… Ama siz bu iktidarı sakın eleştirmeyin. Yoksa “halkı kin ve düşmanlığa yönlendirerek terör yaratmak” suçlamasıyla savcı kapınıza terörle mücadele polislerini yollayabilir.

Aynısı, oğlum Evren Devrim’in başına geldi. Kendisi ekonomisttir, yazılarında-konuşmalarında siyasi yorum yapmaz. Sadece ekonomi hakkında rakamları kullanarak konuşur.  İşte bu iktidar ona bile dayanamıyor.

AKP’nin medya ajanları var. Bunlar polisi, savcıları veya CİMER’i kullanarak hoşlanmadıkları her sesi kıstırmaya kalkışıyorlar. Cumhurbaşkanlığına şikâyet yeri olan CİMER olmuş bir Engizisyon… Savcılar korku içinde… Polis panikte… CİMER denildi mi akan sular duruyor.

Ve iktidar militanları da oradan vuruyor. Hemen terör polisi kapınızı çalıyor. Bakıyorlar ki konuşmanızda vatan demişsiniz, millet demişsiniz… Geçmişiniz pırıl pırıl… Hiçbir akçalı işe bulaşmamışsınız. Hele hele FETÖ’nün uzağından yakınından geçmemişsiniz. İfadenizi alıp bırakıyorlar. Ama bu bir işaret! İşaretten öte açık bir iktidar tehdidi: Kapınızdaki terör polisi… Polisin ne suçu var?… Emir büyük yerden… Onlar da mecburen gelip alıyorlar.

Efendiler! Söyleyene kızacağınıza, ekonomide yoksulluktan intihar edenler sistemi kurduğunuzu anlayın… Ve asıl siz kendinizi CİMER’i ihbar edin… Halkı kin ve nefrete yönlendiren bu sömürücü ve erkek egemen Arapçı düzeniniz değil mi?

İNŞALLAH SİZİN BAŞINIZA DA GELİR!

Şimdiye kadar hiç böyle bir şey yazmamıştım: Konu, Ordu’da katledilen üniversite öğrencimiz Ceren… Bu hükümetin il milli eğitim müdürü yaptığı birisi; caniyi kötülemek dururken, “Çocuklarımızı çok iyi yetiştirmeliyiz!” diyerek Ceren’i suçlu çıkarmaya kalkışmış.

Bunlara ne diyeyim? İnşallah böyle bir ruh hastası da sizlere musallat olur; o zaman çocukları iyi yetiştirmenin ne olduğunu anlarsınız…

Kendisine edilen hakaretlerden para kazanan gazeteci ortaya çıktı

Korkusuz gazetesi yazarı Can Ataklı:

”’Şeytanın bile aklına gelmez’ dersiniz ama yandaş TV’cinin aklına geliyor işte..

Yandaş bir televizyon sunucusu kendisine hakaret ettiği iddiasıyla 18 bin kişi hakkında suç duyurusunda bulundu..

Uzlaşma bürolarına giden dosyalarda vatandaşlardan dava açılmaması için 3 bin lira istedi”

Uyanıklık mı?

Can Ataklı:

”Uyanıklığı görüyor musunuz? 18 bin ‘sıradan insan’ bu tür bir ‘uzlaşma çağrısı’ alıyor. Karşısında çok tanınmış bir TV sunucusu ve avukat ordusu var. En azından öyle düşünüyor veya yakınları ‘Sen bununla uğraşamazsın’ diyor..

Kendisi ise muhtemelen maddi gücü bile olmayan, bir avukat tutmayı bile beceremeyecek sıradan biri. Ne yapar bu durumdaki biri. Hemen Uzlaştırma Kurulu’na koşar, ‘Aman’ der..

Muhtemelen avukatlar panik halinde gelen bu sıradan insanlardan ‘ne koparırlarsa’ alırlar artık. 18 bin kişi. Hepsi tuzağa düşüp 3’er bin lira ödeseler 54 milyon lira eder. Yarısı 27 milyon. Dörtte biri bile olsa 13.5 milyon eder..

Paranın yarısı avukatlarla kırışılsa bile bu sunucu ömrü hayatında bulamayacağı paraya kavuşuverir. Her şey hukuki, her şey yasalara uygun. Ahlaki ve vicdani değil.”

YANDAŞIN KİM OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI

Yandaş sunucuyu gazeteci Onur Dalar buldu.

Onur Dalar:

“Can Ataklı yazmıştı, isim vermemişti. Ben ismi araştırdım, buldum. Kendisine edilen hakaretlerden para kazanmak için avukat ordusu tutan ve uzlaşma aşamasında avukatları aracılığı ile insanlardan 3 bin tl talep eden kişi A HABER sunucusu Erkan Tan.

Bugün bir uzlaşmacı ile konuştum. Sadece kendisinde 7 tane Erkan Tan dosyası olduğunu söyledi. Toplamda 20 bin dosya olduğu tahmin ediliyor. Erkan Tan’ın avukat ordusu Ankara’da. Erkan Tan yediği küfürleri ranta çevirecek bir piyasa kurmuş. Bence ‘gazetecilik’ yapmasından iyi..”

İLGİLİ HABER

Yurt Gazetesi – Rıza Zelyut

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top