GÜNDEM

‘(…)HAKSIZ YERE BİR PARTİYİ SUÇLAMAK EN HAFİF DEYİMİYLE ALÇAKLIKTIR’

”İBADET YERLERİ KUTSALIMIZDIR”

İZMİR’DEKİ CAMİLERİN MERKEZİ SES SİSTEMİNE YAPILAN MÜDAHELEYE CHP’DEN SERT TEPKİ GELDİ

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu:

“İbadet yerleri kutsalımızdır! Camilerimizden ezan ve İstiklal Marşı dışında başka herhangi bir sesin yükselmesini asla kabul etmiyoruz. İzmir’de yaşananların faillerinin bir an önce bulunmasını istiyoruz.”

Geçtiğimiz gün İzmir’deki camilerin merkezi ses sistemine dışarıdan müdahale edilerek “Çav Bella” isimli şarkı çalınmıştı. 

Dün de bir camiden Selda Bağcan’a ait bir şarkının çalındığına ilişkin görüntüler sosyal medyaya yansıdı.

Erdoğan:

 “İzmir’de camilerin hoparlörüne sızan alçaklar, saygısızca yayınlar yaparken, o ildeki CHP yöneticileri zevkten dört köşe bu rezilliği aktarıyor.”

“Faillerin bulunmasından birinci derecede sorumlu olan kişinin haksız yere bir partiyi suçlaması en hafif deyimle alçaklıktır”

Kılıçdaroğlu:

”CHP İzmir il başkanı cami minaresinden marş çalınmasını kınadı ve konuyla ilgili savcılığa suç duyurusunda bulndu. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı da basın toplantısı düzenleyerek provokasyona dikkat çekti ve faillerin bulunmaısını istedi.”

”EN HAFİF DEYİMİYLE ALÇAKLIK”

Kemal Kılıçdaroğlu:

“Parti yönetimimiz yaşananların kabul edilemeyeceğini söyledi. ‘İbadet yerleri kutsalımızdır’ dememin üzerinden 2 saat geçmedi..

Tüm bunlara rağmen, Cumhurbaşkanlığı makamını işgal eden zat ‘Bunların hayallerinde cami minarelerinde ezan dışında başka bir ses duymak vardır’ dedi… 

Faillerin bulunmamasından birinci derecede sorumlu olan kişinin, haksız yere bir siyasal partiyi suçlaması, en hafif deyimiyle alçaklıktır!.

Cami minaresinden ‘dombra’ çalınmasını da biz kınamıştık. O gün sesi çıkmayanların, bugün bize söyleyecek tek bir kelimesi dahi olamaz!”

Independent Türkçe

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top