GÜNDEM

ŞİRİN PAYZİN’E ÇİRKİN MESAJ…! ‘ÖLÜMSÜZLÜK’ BÖYLE BİRŞEY! (VİDEO)

”HARBİ OL”

LEVENT KIRCA’NIN SKEÇLERİ GÜNCELLİĞİNİ KORUYOR…

Gazeteci Şirin Payzin sosyal medya hesabı Twitter’dan, “Levent Kırca hayatta olmalıydı” notuyla yaptığı paylaşıma gelen yoruma tepki gösterdi.

Şirin Payzin’in “Trollerin pardon trol yazınca kızıyorlar sizleri temsil edenlerin terbiyesi , klası gerçekten bambaşka” tepkisini gösterdiği mesajda, M. Muhammet Şabablı adlı Twitter kullanıcısının “Onun yanında sanada gömeriz” dediği görüldü.

Payzin’e destek mesajları verilirken, söz konusu paylaşıma da çok sayıda kullanıcı tepki gösterdi.

Şirin Payzin’e çirkin mesaj

Türkiye’nin dört bir yanında bağış kampanyaları bir bir açıklanırken 2015 yılında hayatını kaybeden usta sanatçı Levent Kırca’nın bir skeci sosyal medyada paylaşılmaya başlandı.

Son günlerde, eserleri güncelliğini koruyan Levent Kırca’nın bir skeci sosyal medyada gündem olmuş durumda.

Levent Kırca’nın bir dilenciyi canlandırdığı skeçte, kendisine para vermeyenleri tokatladığı “dilenci görüyorsun da niye para vermiyorsun” dediği görüldü. Skecin sonunda ise;

Levent Kırca:

“Bu millet ne çektiyse merhamet dilenenlerden çekti, harbi ol milletin canını ye.” 

İşte o skeç:

Tüm çocukları Levent Kırca’yı reddetti

2015’te vefat eden Levent Kırca’nın Oya Başar’dan olan iki çocuğunun ardından, ilk evliliğinden olan çocukları da mirası reddetti.

Tüm çocukları Levent Kırca’yı reddetti

Sanatçının Başar’la yaptığı evlilikten dünyaya gelen Umut ve Ayşe, 3 Aralık 2015’te babalarının mirasının reddi talebiyle dava açmış, mahkeme mirasın reddine karar vermişti.

Kırca’nın ilk eşi Nur Diner’den olan oğulları Oğulcan ve Özdeş’in de aynı taleple mahkemeye başvurduğu ortaya çıktı. Mahkeme, mirasın reddine karar verdi.

NEDİR BU REDDİ MİRASIN GERÇEĞİ?

Levent Kırca’nın ikinci evliliğinden olan çocukları Umut ve Ayşe’nin babalarının mirasını reddetmesi haberi üzerine Oya Başar; Oğulcan’la Özdeş de reddi miras ettiler demişti.

Gerçekten Kırca’nın dört çocuğu da mirası reddettiler mi, öyleyse neden?

İşte bu sorunun en doğru cevabı ilk kez konuşan Oğulcan Kırca’dan…

Oğulcan Kırca:

“Oya Hanım doğru söylüyor; hep beraber açtık bu davayı… Aynı anda, yakın zamanlarda başvurduk. Bunun zaten vefattan sonra iki ay süresi var..

Babam ticaretten anlamazdı, hayatı boyunca hanlar, hamamlar, katlar yapmak yerine; sanatı seyirciyle buluşturma isteğiyle daha büyük ve kaliteli prodüksiyonları nasıl yapabilirim diye düşünürdü. Ve son dönemde de hükümetin artan baskısı, eleştiri kabul etmiyor olması ve basına sansür uygulanması, programının yayından kalkmasına neden oldu. Programı yayından kalkınca da doğal olarak o standartta duramadı. Ve bir tiyatro binasına gelip bir şeyler yapmaya kalktığı zaman da buraya o hayalinizdeki muhteşem salonu yapacak gücünüz olamayabiliyor. İşte ekonomik sıkıntıdan kastı bu… Bu tiyatronun tam anlamıyla kurulması için de bir bütçe gerekiyor. Babam her ne kadar ‘benim özelim yok, her şeyim açıktır’ dese de ‘bankalara borcum var, battım diye konuşacak bir adam değildir.”

Odatv

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top