SIYASET

YA HALA BELEDİYE BAŞKANI OLSAYDI!

MELİH GÖKÇEK ALAY KONUSU OLDU!

KORONAVİRÜSÜN NASIL BULAŞTIĞINI BİLMİYOR…

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek:

“CHP’li Belediyeler heykelleri dezenfekte ederek hijyen sağlıyorlar… Heykeller corona olmuş”


Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, koronavirüsle ilgili olarak sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımla alay konusu oldu.

Dünya koronavirüs salgınıyla mücadele etmeye devam ediyor.

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek paylaşımında; İranlı sinema oyuncusu ve aktivist Golshifteh Farahani’nin koronavirüsten kurtuluşunu, kardeşine ses kaydı şeklinde atarak anlattığını iddia ettiği bir videoya yer verdi.. 

Melih Gökçek, paylaşımında, Farahani’nin koronavirüsten kurtuluş olarak, saç kurutma makinesinin ısısının burna verilmesini anlattığı ses kaydını paylaşırken…

Söz konusu paylaşımına ise:

 “İran asıllı Hollywood oyuncusu “Golshifteh Farahani” coronavirüs’e yakalanıyor. Coronavirüsten nasıl kurtulduğunu kardeşine anlatıyor. İnanırsınız inanmazsınız, doktorlar ne der ne demez bilmem. Ama ilginizi çekeceğine eminim…” notunu düştü.

“BU AYIP HEPİMİZİN”

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir:

“Burun içine fön yaparak virüsü öldürüp koronayı yenmek” derken, “Bunu ciddiye alan ve doktorların bu konuda ne söylediğini hala bilemeyen biri… Ve bu kişinin bu kafayla 24 yıl Ankara’yı yönetebilmiş olması… Bu ayıp hepimizin.” 

MELİH GÖKÇEK’İN ANLAYACAĞI ŞEKİLDE TANE TANE ANLATIYORUZ!

Gökçek’e hatırlatırız…

Hasta kişi öksürürken ve hapşırırken bir mendil kullanmıyorsa, maske takmıyorsa bu damlacıklar etrafa yayılıyor. Ya da dirsek içi yerine eline hapşırıyorsa eli ile temas ettiği yerlere de virüs bulaşmış oluyor. Koronavirüsün cansız yüzeylerde ne kadar canlı kalabileceğine dair veriler değişkenlik gösterse de, tedbirlerin alınması gerekli bir konu.

Öte yandan, ABD’de Ulusal Sağlık Enstitüsü adına yapılan bir araştırmada da, koronavirüsün havada 3 saat, plastik ve çelik yüzeylerde ise 3 güne kadar canlı kalabildiğine işaret edilmişti.

İşte bu yüzden, AKP’li belediye, CHP’li belediye fark etmeksizin, belediyeler salgına karşı birçok önlem alıyor.

Misal…

AKP’li Nevşehir Belediyesi, sosyal medya hesabından “foşur foşur yıkadık” diyerek, sokakta yapılan dezenfektan çalışmasının videosunu paylaştı.

Şimdi…

Özellikle de CHP’li olduğu için, belediyelerin aldığı önlemle dalga geçmeye çalışan Gökçek, burun içine fön yaparak mı virüsü yenebileceğini düşünüyor?

Peki, 24 yıl boyunca Ankara’yı yönetmiş olan Melih Gökçek, ya bugün hala Ankara’yı yönetiyor olsaydı?

Gökçek’in salgınla “mücadele” formülünü gördükten sonra, Ankaralıların ucuz atlattığını söylesek, yanlış olmaz herhalde…

İLGİLİ HABER

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top